Online Pikopretek 2021

Túto jar sme sa rozhodli pre základoškolákov z celého Slovenska usporiadať súťaž Online Pikopretek. Štvorčlenné tímy zložené zo žiakov piateho až ôsmeho ročníka, respektíve prímy až tercie si budú môcť zasúťažiť s rovesníkmi už 12.5.2021 (streda) v poobedňajších hodinách.

Deti budú riešiť interaktívne úlohy zamerané na tímovú spoluprácu a logické myslenie. Súťažné úlohy budú zasadené do špecifického príbehu a prostredia, ktorým budú súťažiaci vo virtuálnom svete prechádzať.

Súťaž bude prebiehať online. Členovia tímu budú navzájom prepojení prostredníctvom videohovoru a rovnakým spôsobom budú spojení aj s organizátormi. Každý súťažiaci bude potrebovať zariadenie (najlepšie počítač) s pripojením na internet.

Prihlasovanie je už ukončené, ďakujeme za Váš záujem a tešíme sa už budúcu stredu na súťažiacich. Organizačné pokyny nájdete na tejto stránke a pozvánku na tejto.

Harmonogram súťaže:
15:00 – 15:30 Vysvetľovanie pravidiel
15:30 – 17:00 Súťaž
17:00 – 17:30 Vyhodnotenie

Ukážku prostredia, v ktorom bude prebiehať Online Pikopretek nájdete na tomto linku.

 Súťažiť sa bude v samostatných kategóriách:

  • 5 (pre žiakov 5. ročníka ZŠ),
  • 6 (pre žiakov 6. ročníka ZŠ a prímy OG),
  • 7 (pre žiakov 7. ročníka ZŠ a sekundy OG),
  • 8 (pre žiakov 8. ročníka ZŠ a tercie OG).

Vyhodnotenie bude zvlášť pre jednotlivé kategórie. Najlepšie umiestnené tímy odmeníme vecnými cenami.

V prípade otázok nás, prosím, kontaktujte na emailovej adrese [email protected]

Tešíme sa na Vás!

Tento projekt sa realizuje vďaka podpore z Európskeho sociálneho fondu a Európskeho fondu regionálneho rozvoja v rámci Operačného programu Ľudské zdroje. Viac informácií na www.ludskezdroje.gov.skww.esf.gov.sk či www.minedu.gov.sk.