VYUČOVACIA HODINA S P-MATOM

Chcete podporiť záujem Vašich žiakov o matematiku alebo fyziku? Chápeme, že počas dištančného vyučovania je to náročné a vôbec sa nedivíme, ak Vám už dochádzajú nápady. My pre Vás ešte jeden máme.

Pripravili sme si aktivity na jednu online vyučovaciu hodinu. Novinkou je okrem matematickej aktivity, aj aktivita určená na hodinu fyziky.

Počas tej matematickej sa Vaši žiaci pozrú na matematiku z hravej stránky. Navyše si ponamáhajú svoje logické myslenie, natrénujú formulovanie stratégií, vyskúšajú si tímovú spoluprácu a popritom si svoje vedomostí upevnia a niečo nové sa naučia.
Počas hodiny fyziky si žiaci interaktívnym spôsobom bližšie osvoja koncept zvuku. Pomocou počítačových simulácií, s ktorými sa sami budú môcť pohrať, sa spolu pozrieme na to, ako zvuk vzniká, ako sa šíri a čo to vlastne je.

Veríme, že u mnohých žiakov počas týchto aktivít nastane tzv. “Aha moment”, vďaka ktorému zažijú radosť z objavovania a tým sa zlepší ich subjektívny vzťah k týmto predmetom.

Ako to bude prebiehať?
V čase Vašej vyučovacej hodiny sa na dohodnutom videohovore stretnú s Vami a Vašimi žiakmi aj naši skúsení lektori, ktorí budú viesť celú vyučovaciu hodinu.
Na záver sa môžu žiaci tešiť na prehľad aktivít a súťaží, do ktorých sa aktuálne môžu zapojiť a nebude chýbať ani drobná súťaž vytvorená špeciálne pre nich.

Ako môžem moju triedu prihlásiť a čo budem ešte potrebovať?
Vyplňte prihlášku nižšie a vyberte z termínov, ktorý by Vám vyhovoval. Ak Vám vyhovuje viac termínov, označte ich prosím viac.

Keďže sme túto aktivitu pripravili aj vďaka projektu z MŠVVaŠ SR, budeme od Vás potrebovať osobné údaje Vašich žiakov a z tejto vyučovacej hodiny vytvoríme videozáznam. Ten nebudeme nikde zverejňovať a bude použitý iba ako kontrolný materiál pre účely projektu. Viac informácií Vám zašleme po dohodnutí si termínu.

Môžem prihlásiť triedy aj keď pôjdu žiaci už prezenčne do školy?
Máme pocit, že koncept, keď sú žiaci v škole a my cez videohovor nie je vhodný. V prípade, že ostávate naďalej so žiakmi na dištančnej výuke, budeme radi keď sa prihlásite. Chceme Vás požiadať, aby ste triedy prihlasovali až po tom, ako bude jasné, či budete ďalší týždeň prezenčne v škole alebo budú žiaci naďalej doma. Ušetríme si tým všetci veľa zbytočnej roboty s prihlasovaním a odhlasovaním. Zároveň nám veľmi pomôže, ak sa prihlásite aspoň týždeň pred takouto vyučovacou hodinou. Ak by sa za ten týždeň predstalen dačo zmenilo, nie je problém dohodnutú hodinu zrušiť.

Ak už sú Vaši žiaci v škole, máme pre Vás alternatívu – workshop pre učiteľov.
K matematickej aktivite sme pripravili workshop, po ktorom budete mať k dispozícii všetky potrebné informácie, materiály a vedomosti, aby ste našu aktivitu mohli zrealizovať so svojimi žiakmi vy priamo na vyučovaní v škole.  V tejto aktivite spájame stratégiu, súťaživosť aj tímovú spoluprácu. Zároveň je vhodná pre všetky ročníky druhého stupňa – zabaví piatakov a potrápi aj deviatakov. Prihlášku aj voľné termíny na workshop nájdete na tejto stránke.

Ak máte nejaké otázky a nejasnosti, tak nás neváhajte kontaktovať na adrese [email protected]

Voľné termíny na hodinu fyziky

Voľné termíny na hodinu matematiky

Ďakujeme za Váš záujem, keďže väčšina žiakov je naspäť v školách, tento školský rok už neponúkame ďalšie termíny.

Tento projekt sa realizuje vďaka podpore z Európskeho sociálneho fondu a Európskeho fondu regionálneho rozvoja v rámci Operačného programu Ľudské zdroje. Viac informácií na www.ludskezdroje.gov.sk, www.esf.gov.sk či www.minedu.gov.sk.