Banskobystrický Matboj 2020

Druhý ročník súťaže Matboj v Banskobystrickom kraji prebehne tento rok online. Štvorčlenné tímy zložené zo žiakov piateho až deviateho ročníka, respektíve prímy až kvarty si budú môcť zasúťažiť s rovesníkmi z Banskobystrického kraja už 10.12.2020 (štvrtok) v poobedňajších hodinách.

Žiaci budú súťažiť v riešení matematických úloh, ktorých správne riešenia im umožnia vykonať ťahy v strategickej hre. Okrem počtu vyriešených úloh sa pri celkovom hodnotení bude zohľadňovať aj miera úspešnosti v tejto hre.

Súťaž bude prebiehať online. Členovia tímu budú navzájom prepojení prostredníctvom videohovoru a rovnakým spôsobom budú spojení aj s organizátormi. Každý súťažiaci bude potrebovať zariadenie (najlepšie počítač) s pripojením na internet, s mikrofónom a kamerou.

Súťažiť sa bude v samostatných kategóriách:

  • 5 (pre žiakov 5. ročníka ZŠ),
  • 6 (pre žiakov 6. ročníka ZŠ a prímy OG),
  • 7 (pre žiakov 7. ročníka ZŠ a sekundy OG),
  • 8 (pre žiakov 8. ročníka ZŠ a tercie OG),
  • 9 (pre žiakov 9. ročníka ZŠ a kvarty OG).

Vyhodnotenie bude zvlášť pre jednotlivé kategórie. Najlepšie umiestnené tímy odmeníme vecnými cenami.

Ak máte záujem prihlásiť tímy z vašej školy, vyplňte, prosím, prihlášku (nižšie na tejto stránke) najneskôr do 2.12.2020. V prípade naplnenia kapacity sa prihlasovanie môže skončiť aj skôr. Každá škola môže do súťaže prihlásiť najviac dva tímy do každej kategórie, spolu však nie viac ako osem.

V prípade otázok nás, prosím, kontaktujte na emailovej adrese [email protected], prípadne telefonicky 0904 501 898 (Michaela Rusnáková), alebo 0910 632 340 (Marián Poturnay).

Tešíme sa na Vás!

Pozvánka

Organizačné pokyny

Prihláška

 

 

Tento projekt sa realizuje vďaka podpore z Európskeho sociálneho fondu a Európskeho fondu regionálneho rozvoja v rámci Operačného programu Ľudské zdroje. Viac informácií na www.ludskezdroje.gov.sk, www.esf.gov.sk či www.minedu.gov.sk.