Víťazi Pikopreteku 2013

Vo štvrtok, 25. apríla 2013 sa konal už 15.ročník Pikopreteku na Železnej studničke.

Louvre

Deti boli tentokrát v úlohe adeptov na komandá hľadačov pokladov pre medzinárodnú organizáciu UNESPO(klad). Aby sme riadne otestovali ich schopnosti v tejto roli, museli prejsť sériou náročných úloh na trati dlhej vyše 2km.
Navštívili rôzne známe i exotické lokality, ako Louvre v Paríži, kde mali za úlohu odlíšiť pravé obrazy od falzifikátov, ostrov v Bermudskom trojuholníku, kde bojovali s pirátmi, či apačskú jaskyňu na Striebornom jazere, kde museli vyriešiť logickú hádanku a nájsť ukryté zlato. Ďalej pokračovala ich náročná cesta do egyptskej Gízy, kde museli rozlúštiť nápis v hieroglyfoch a na islandskej sopke rozoznať vzácne nerasty. V kasíne v Las Vegas na základe čísel vyradených lósov museli zistiť číslo vyhrávajúceho lósu a napokon na poslednom stanovišti vypátrať miesto potopenia lode a dostať sa do vraku úzkym otvorom, aby zachránili jej vzácny náklad.

Komandá boli hodnotené za úspešné plnenie úloh a za čas, ktorí strávili na trati. Za každú splnenú misiu dostali max. 10 bodov. Za každú minútu ušetrenú do 120 minút dostali bod, za predpokladu, že získali aspoň 35 bodov za splnené misie. Za prekročený čas nad 120 minúť získali bodovú penalizáciu za každú minútu.

No a iste ste všetci zvedaví, ako to dopadlo!
Stiahnite si výsledkovú listinu.

Ďakujeme za účasť a tešíme sa na Vás opäť o rok!

Straty a nálezy

 

Jeden komentár