Ako prekladať Khan Academy?

Ďakujeme za Váš záujem a ochotu pustiť sa s nami do prekladov otitulkovaných anglických a českých videí.

Titulky môžete prekladať úplne nezávisle od nás alebo od kohokoľvek iného. Stačí ísť na stránku https://report.khanovaskola.cz/translate/sk a vybrať si oblasť, ktorá Vás zaujíma.

Napríklad matematika:

Khan Academy preklad

Môžete prekladať niektoré z ponúknutých videí alebo si môžete podrobnejšie pozrieť témy v ponuke, kliknutím na “Filter subcategory” v prvom riadku:

Screenshot 2014-06-09 18.12.05

Kliknete na video, ktoré chcete prekladať a ak ešte nie ste zaregistrovaný a prihlásený do prekladateľského systému Amara, objaví sa Vám prihlasovacia obrazovka:

Screenshot 2014-06-09 18.14.10

Zaregistrujte sa alebo prihláste a môžete prekladať, systém je pomerne intuitívny:

Screenshot 2014-06-09 18.12.54

 

Po ukončení prekladu ho môžete uložiť alebo sa k nemu neskôr vrátiť.

Hoci môžete prekladať aj úplne nezávisle, pokiaľ máte záujem pridať sa do skupiny slovenských prekladateľov, môžete zaslať prázdny e-mail na slovak-translators+subscribe@khanacademy.org. Tým sa prihlásite do mailovej skupiny slovak-translators@khanacademy.org. Pokiaľ budete mať nejaké nejasnosti ohľadom odborného prekladu nejakého slova alebo systému, môžete svoje otázky posielať na tento mail a príde všetkým prekladateľom, ktorí sú na zozname. Zároveň na zaznačovanie videí, ktoré sú preložené, odborných výrazov a často sa vyskytujúcich otázok používame tento zdielaný dokument na Googli.

Ak by ste mali akékoľvek ďalšie otázky ohľadom čohokoľvek, radi ich zodpovieme na khanacademy@p-mat.sk.

Sledujte nás aj na Facebooku.